Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Poświęcenie figury Miłosierdzia Bożego (17.07.2011)

Dodano dnia 21 lipca 2011

17 lipca br., podczas mszy św. o godz. 11.30 odbyło się poświecenie figury Miłosierdzia Bożego, którego dokonał ks. Waldemar Trendziuk, proboszcz parafii. Figurę wg. własnego projektu wykonał p. Wojciech Gryniewicz, rzeźbiarz łódzki.

Dzisiejsza ewangelia ukazywała nam istotę działania złego ducha, który pragnie odwieźć człowieka od zdobywania Królestwa Bożego. Zdobycie nieba wiąże się nieustannie z potrzebą nawracania ser i porządkowania sumień. Boże Miłosierdzie stanowi zatem naturalne antidotum wiary wobec pokus szatana i stanowi ogromną siłę w walce o porządek moralny. Łaska Bożego Miłosierdzia niech obficie rozlewa się w naszym życiu i niech sprawia to, że dzięki niej staniemy się synami i córkami królestwa. Niech też poprzez ludzi wg. Bożego Serca zmienia świat, w którym żyjemy. Jezu Miłosierny niech Twoje serce, które tak bardzo nas ukochało nieustannie będzie dla nas i całego świata źródłem miłosierdzia.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs