Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Praktyki religijne Wielkiego Postu

Dodano dnia 11 lutego 2013

W tym tygodniu przypada środa popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu Mszę św. będą sprawowane  o godz. 7.30 i 18.00. Obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.

Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się od udziału w nich.

Od środy popielcowej rozpoczyna się równolegle 46. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pomóżmy osobom i rodzinom dotkniętym tym problemem. Dobrą forma naszej aktywności jest wstrzemięźliwość od alkoholu, nie częstowanie alkoholem innych, modlitwa, czy też okazane dobro i pomoc materialna.

Już dziś przypominamy wiernym o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Tradycyjnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczynać się będzie w niedzielę o godz. 17.15.

Niech czas łaski Bożej w Wielkim Poście zmieni nas duchowo i pomoże przygotować się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nas złem, grzechem, szatanem i śmiercią. Niech w tym czasie nasze życie będzie naznaczone duchem modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy także do udziału w modlitwach i korzystania z możliwości otrzymania odpustów zupełnych w kościołach stacyjnych.

Króryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami. I tyś, która z Nim cierpiała Matko Bolesna przyczyń się za nami.

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs